poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Mistrzostwa na plus

Berlińskie mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce przeszły do historii (i to nie byle jakiej). Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Swoją cegiełkę przyłożyli do tego również szczecińscy zawodnicy.

Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnęła Sofia Ennaoui. Szczecinianka najpierw awansowała do finału z najlepszym czasem, a później udowodniła, że już na stałe zadomowiła się w seniorskiej elicie zdobywając srebrny medal (gdyby dystans liczył 1550 m to cieszylibyśmy się ze złota).

Piotr Lisek osiągnął bardzo dobry wynik (5,90m) w konkursie skoku o tyczce, który...nie dał mu medalu. 4 miejsce zawodnika OSOT-u Szczecin mogło by być małym rozczarowaniem (do konkurencji przystępował jako wicemistrz świata), ale wystarczy spojrzeć na wyniki finału żeby uznać ten rezultat za sukces. Złoto padło łupem rewelacyjnego Szweda (Armanda Duplantisa), który pokonał wysokość 6,05 m i zdetronizował Renaud Lavillenie.

Bardzo dobrze w wyścigu na 400 m przez płotki zaprezentował się Patryk Dobek. Szczecinianin miał drugi czas eliminacji, a w finale zajął 5 miejsce ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 48,59 s.

Warto też wspomnieć o znakomitym wyniku urodzonego w Szczecinie Marcina Lewandowskiego, który zdobył srebrny medal w biegu na 1500 m (podobnie jak w przypadku Sofii Ennaoui do złota zabrakło bardzo niewiele).

Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się w 2020 roku w Paryżu.