wtorek, 8 listopada 2016

Minął tydzień - 08.11.2016

Każdy mijający tydzień dostarcza kolejnych sportowych emocji. Coraz bardziej klarują się tabele w poszczególnych dyscyplinach. Aktualnie bardzo dobrą passę kontynuują piłkarze Pogoni, a wysoką formę potwierdzają koszykarze Kinga i szczypiornistki Pogoni Baltica.

******************

Na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Pogoni wybrali się do Gdańska na mecz z liderującą w tabeli Lechią. Gospodarze osłabieni brakiem Sławomira Peszki, Flavio Paixao i Grzegorza Kuświka wydawali się być w zasięgu Portowców. Pierwsza połowa była bardzo jednostronna. Lechia miała dużą przewagę co udokumentowała dość szybko strzeloną bramką. Kiedy wydawało się, że Pogoń swojej szansy będzie musiała szukać w drugiej części gry sędzia tego spotkania odgwizdał faul na Adamie Frączczaku i podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej odsłonie to Portowcy mieli dwie piłki meczowe. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Spas Delev, a następnie gol Kamila Drygasa nie został uznany. Remis 1:1 obie ekipy muszą uznać za sprawiedliwy wynik.

Tabela Lotto Ekstraklasy

Plus Liga wciąż jest niełaskawa dla siatkarzy Espadonu. Tym razem terminarz rozgrywek zaprowadził szczecinian do Radomia na mecz Czarnymi. Gospodarze dość szybko wypracowywali sobie przewagę w dwóch pierwszych setach i łatwo wygrali te partie do 20. Trzecia odsłona była dużo bardziej zażarta i po heroicznej walce Espadon wygrał na przewagi do 27. Jak szybko pojawiła się nadzieje tak niestety szybko zniknęła. Gospodarze postawili kropkę nad i w czwartym secie i wygrali cały mecz 3:1. Kibice Espadonu wciąż cierpliwie czekają na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Tabela Plus Ligi

Po porażce z mistrzem Polski piłkarki ręczne Pogoni musiały wrócić na zwycięską ścieżkę. Okazja do tego nadarzyła się w Kościerzynie. Faworyt w meczu z UKS mógł być tylko jeden. Jak na medalistki Superligi przystało Pogoń dość łatwo rozprawiła się z ekipą gospodyń i pewnie wygrała 36:22 nawet na chwilę nie ustępując w jakimkolwiek elemencie gry.

Tabela Superligi

Do gry powróciły piłkarki nożne Olimpii Szczecin. Do stolicy Pomorza Zachodniego przyjechała ekipa sąsiada w tabeli Mitechu Żywiec. Cel dla podopiecznych trenerki Natalii Niewolnej był prosty, zwycięstwo. Olimpia sobotni mecz zaczęła bardzo dobrze. W 17 minucie szczecinianki prowadziły już 2:0 i wydawać by się mogło, że będą już kontrolować całe spotkanie. Niestety jak się okazało jedne z najsłynniejszych siatkarskich przysłów może mieć też zastosowanie w piłce nożnej. Mitech zdobył po bramce tuż przed i po przerwie i rezultat szybko zmienił się na 2:2. Grę nerwów lepiej wytrzymała ekipa gości i zapewniła sobie zwycięstwo w 89 minucie. Olimpia - Mitech 2:3.

Tabela Ekstraligi

Bardzo dobrze w lidze TBL spisuje się ekipa Kinga. W poprzedniej kolejce szczecinianie dali radę postraszyć ekipę mistrza Polski, Stelmet Zielona Góra. Tym razem do Szczecina zawitał zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Stal próbowała i walczyła, ale ostatnio we własnej hali nie ma mocnych na ekipę trenera Łukomskiego. King zgarnia kolejne punkty i jest już 5 w tabeli! Ekipa gości zdołała rzucić 83 oczka tracąc jednak 102.

Tabela Tauron Basket Ligi

Siatkarki Chemika udały się w długą podróż do Rzeszowa. Tym razem policzanki musiały się sporo namęczyć żeby odnieść sukces. Gospodynie postawiły bardzo trudne warunki i Chemik musiał zadowolić się zwycięstwem 3:2.

Tabela Orlen Ligi

Pogoń 04 we własnej hali podejmowała wielokrotnego mistrza Polski, ekipę Clearexu Chorzów. Szczecińscy kibice ostrzyli sobie zęby na ciekawy i pełen wali mecz i na pewno się nie zawiedli. Portowcy zaczęli jednak słabo. Pomimo szybko strzelonej bramki później zdecydowanie brakowało koncentracji i chorzowianie wyszli na prowadzenie 1:4. W drugiej połowie 04 goniła wynik i mozolnie wypracowywała sobie kolejne sytuacje. Konsekwencja się opłaciła i kilka minut przed końcem meczu było już 4:4. Niestety ostatnie słowo należało do Clearexu i szczecinianie musieli przełknąć gorycz porażki. Pogoń 04 - Clearex 4:5.

Tabela Ekstraklasy futsalu

Rozgrywki w Szczecinie zainaugurowała Arkonia, a jej rywalem był zespół Polonii Bytom. Podobnie jak przed dwoma tygodniami szczecinianie nie mieli litości i pewnie wygrali oba weekendowe spotkania: 12:7 i 18:5.