niedziela, 20 listopada 2016

Minął tydzień - 20.11.2016

W kolejnej serii spotkań do Szczecina przyjechała osłabiona Wisła Kraków. Obie drużyny notowały ostatnio znakomite serie bez porażki, ale to Portowcy byli faworytem tej potyczki. Wydarzenia na boisku oraz sam wynik przerosły jednak najśmielsze oczekiwania wszystkich szczecińskich kibiców. Po 34 minutach Pogoń prowadziła już...4:0 (3 bramki Gyurcso, 1 Matrasa). Krakowianie byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W drugiej części gry nastąpił ciąg dalszy egzekucji Wisły. Bramkę z rzutu wolnego dołożył Nunes, a 6 gola (swojego 4) zdobył Gyurcso. Wynik na 6:2 ustalił Mójta.

Tabela Lotto Ekstraklasy

******************

Cały czas z wielkim trudem przychodzi Espadonowi wygrywanie setów w rozgrywkach Plus Ligi. Tym razem szczecinianie udali się do Katowic na pojedynek z innym beniaminkiem GKS-em. Tradycyjnie nasz zespół uległ w pierwszej partii (19:25), ale obudził się w drugiej (25:21). Bardzo zacięty 3 set trwał aż 44 minuty. Jego wynik to 33:31 na korzyść GKS-u. Ta część gry przesądziła o ostatecznym wyniku całego meczu. W 4 partii katowiczanie łatwo wygrali do 16 i cały mecz 3:1.

Tabela Plus Ligi

W środę swój listopadowy maraton kontynuowały piłkarki ręczne Pogoni Baltica. Do Szczecina przyjechał niepokonany Vistal Gdynia. W pierwszej części gry to przyjezdne dyktowały warunki i pewnie wygrały 12:9. Jednak druga odsłona to zupełnie inny mecz w wykonaniu szczecinianek. Szybkie ataki i znakomita gra w bramce sprawiły, że Pogoń wygrała całe spotkanie 24:19. W minioną sobotę po lekcję szczypiorniaka przyjechał do stolicy Pomorza Zachodniego KPR Jelenia Góra. Szczecinianki nie miały problemu i z tym przeciwnikiem i wygrały 32:25. Zawodniczki Pogoni są drugie w tabeli, ale to tylko za sprawą walkowera przyznanego Zagłębiu za mecz 2 kolejki sezonu. Teraz czas na zasłużoną przerwę. Powrót do walki o medale mistrzostw Polski w przyszłym roku.

Tabela Superligi kobiet

Szczypiorniści Pogoni próbowali zdobyć kolejne punkty w Superlidze w Mielcu. Stal była przedostatnia w swojej grupie i wydawała się być w zasięgu Portowców. Wynik do przerwy (13:12) wskazywał, że wygrana jest możliwa. Niestety druga część gry to stare grzechy szczecinian. Błędy w obronie sprawiły, że mielczanie rzucili aż 20 bramek. Pogoń zdobyła ich tylko 12 i końcowy wynik meczu to 32:25 dla Stali.

Tabela Superligi

Piłkarki nożne Olimpii udały się w podróż do Wałbrzycha na mecz z tamtejszym AZS. Przeciwniczki były w czołówce ligi i to one były faworytem meczu. Wynik do przerwy to 2:0 dla gospodyń. Druga część gry nie przyniosła większych zmian i wynik na 4:0 został ustalony w 77 minucie. Szczecinianki pomimo porażki są na 6 miejscu w tabeli, ale sytuacja punktowa za ich plecami jest bardzo gęsta.

Tabela Ekstraligi

Do niepokonanego we własnej hali Kinga przyjechał lider z Torunia. Pierwsza kwarta to znakomita gra szczecinian (zanotowali m.in. serię 17:0), która dała im zwycięstwo 28:17. Twarde Pierniki jednak w kolejnych odsłonach mozolnie odrabiały stratę i przed 4 kwartą prowadziły już 1 punktem. W ostatniej części meczu lider stanął na wysokości zadania, wygrał 4 punktami i w całym meczu 83:78.

Tabela Tauron Basket Ligi

Siatkarki Chemika udały się do Łodzi na mecz z miejscowym ŁKS-em. Gospodynie były w stanie wygrać tylko jednego seta i policzanki mogły cieszyć się z kolejnego sukcesu. ŁKS - Chemik 1:3.

Tabela Orlen Ligi

Piłkarze wodni Arkonii udali się do Łodzi na mecz z odwiecznym rywalem ŁSTW. W ostatnich latach tytuły mistrzowskie były zwykle rozstrzygane w meczach pomiędzy tymi zespołami. W sobotnim starciu górą byli szczecinianie 11:8. Niestety w niedzielę rewanż wzięli łodzianie i wygrali 8:6.