O występach Pogoni w grupie mistrzowskiej napisano już wiele. Warto jednak przyjrzeć się jeszcze raz postawie Portowców od strony statystycznej. Szczecinianie nie należą do wyróżniających się ekip (delikatnie mówiąc) i ich dotychczasowy bilans od momentu wprowadzenia zasad ESA37 wygląda następująco:
Źródło: własne |
Kiepskie wyniki mają swoje odzwierciedlenie w średniej frekwencji, która z roku na rok jest coraz niższa. Trend jest zdecydowanie malejący (zestawienie dotyczy tylko grupy mistrzowskiej).
Źródło: własne |
Jak Portowcy wypadają na tle innych drużyn? Pokazuje to autorska tabela wszech czasów ESA37 (kliknij żeby powiększyć):
Tabela wszech czasów grupy mistrzowskiej ESA 37. Źródło: własne |
Legenda: Z-zwycięstwa, R-remisy, P-porażki, BS+ -bramki strzelone, BS- -bramki stracone
W najważniejszych statystykach Pogoń znacznie ustępuje innym drużynom.
Źródło: własne |
Źródło: własne |
Źródło: własne |
Przed reformą ligi w 2013 roku Granatowo-Bordowi tylko raz mieli okazję wystąpić w grupie mistrzowskiej. Był to sezon 2001/2002. Jak wyglądałaby tabela wszech czasów gdyby zaliczyć również tamte wyniki?
Tabela wszech czasów grupy mistrzowskiej z uwzględnieniem ESA37 i sezonu 2001/2002. Źródło: własne |
Co ciekawe sezon 2001/2002 nie był pierwszym, w którym liga została podzielona w ten specyficzny sposób. Pierwszymi były rozgrywki w... 1933 roku. Poniżej kompletna tabela wszech czasów grupy mistrzowskiej:
W dotychczasowej historii Pogoń ma jeden z gorszych bilansów ze wszystkich drużyn. Władze kluby muszą poważnie przemyśleć jaki jest pomysł na najbliższą przyszłość. Jeśli postawa w grupie mistrzowskiej się nie zmieni (jeśli oczywiście uda się do niej awansować) to wszystkie powyższe wyniki mogą się jeszcze pogorszyć, a to na pewno nie będzie dobrą reklamą drużyny.
0 komentarze:
Prześlij komentarz