niedziela, 16 kwietnia 2017

Minął tydzień - 16.04.2017

Dla Pogoni jednym z koniecznych warunków przedłużenia szans na awans do czołowej ósemki było zwycięstwo z Ruchem Chorzów. Portowcy zapowiadali grę o zwycięstwo i początek meczu wskazywał, że są spore szanse na realizację tego planu. W 19 minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Kort. Zarówno on jak i Marcin Listkowski są w ostatnich meczach wyróżniającymi się zawodnikami i trochę szkoda, że zaczęli dostawać szanse tak późno. Wzloty i upadki w tym sezonie przeżywa za to Jakub Słowik. W 28 minucie piłka po strzale Nowaka przeleciała przez ręce szczecińskiego bramkarza i było 1:1. Mecz praktycznie zaczynał się od nowa i znów trzeba było drżeć o końcowy wynik. W drugiej połowie swoje szanse miał Delew, ale brakowało mu skutecznego wykończenia akcji. W 83 minucie przypomniał o sobie Adam Frączczak. Etatowy szczeciński obrońca-pomocnik-napastnik znakomicie odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym i pięknym strzałem głową zapewnił Pogoni 3 punkty. W ostatniej kolejce Portowcy podejmą Lechię Gdańsk i będzie to z pewnością mecz sezonu w Szczecinie.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)

Tabela Ekstraklasy

Źródło; 90minut.pl

******************

W sobotę do Szczecina na mecz z Pogonią 04 przyjechał mistrz Polski - Gatta Zduńska Wola. Szczecinianie walczą o jak najlepsze miejsce w tabeli i każde zwycięstwo jest na wagę złota. Tym razem zadanie wydawało się trudne, ale to co wydarzyło się w szczecińskiej hali przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich kibiców. Szczegółowy opis meczu zająłby kilka stron. Poniżej lista strzelonych bramek przez Pogoń:

Michał Marciniak 33.

Końcowy wynik to 11:3. Szczecinianie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i sprawili wspaniały prezent swoim kibicom.

Skrót meczu:

Źródło: 90minut.pl

Chemik Police rozpoczął walkę o złote medale, a przeciwnikiem jest zespół Budowlanych Łódź. W tym sezonie o końcowym sukcesie decydują dwa mecze, więc margines błędu jest bardzo mały. Do pierwszego starcia doszło w Łodzi. Policzanki wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane i efekt był widoczny już na początku meczu. W pierwszej partii zespół gospodyń praktycznie nie istniał. Chemik rozstrzygnął tę część gry 25:14. Policzanki grały bardzo skutecznie w ataku i obronie i w pełni wykorzystały słabszy dzień łodzianek. Dwie kolejne partie to wygrane do 18 i 17. Rewanż odbędzie się w Szczecinie w najbliższą środę o 20:30. Dwa wygrane sety wystarczą Chemikowi do wywalczenia tytułu mistrzowskiego.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywają kibice Pogoni Baltica. Po porażce z Vistalem przyszło wspaniałe zwycięstwo z Selgrosem Lublin. Tym razem szczecinianki udały się do Elbląga na mecz ze znakomicie dysponowanym w tym sezonie Startem. Początek spotkania był wyrównany i w pewnym momencie to Pogoń wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Jednak później gospodynie wrzuciły wyższy bieg i schodziły na przerwę prowadząc 15:14. W 53 minucie na tablicy widniał remis 23:23. W końcówce meczu to Pogoń popełniła więcej błędów i niestety przegrała 26:29. Droga do medalu stała się jeszcze bardziej wyboista.

Tabela Superligi kobiet

Źródło: zprp.pl

Szczypiorniści Pogoni aby zagrać w ćwierćfinale musieli pokonać w dwumeczu Chrobrego Głogów. Pierwsze spotkanie było rozgrywane w Szczecinie. Portowcy grali bardzo dobrze zarówno w ataku jak i obronie i do przerwy prowadzili 17:15. W drugiej części gry udało się utrzymać dystans i dołożyć jeszcze jedną bramkę i ostatecznie zwyciężyć 33:30. Jedynym zadaniem było utrzymanie tej przewagi podczas rewanżu.

Drugi mecz w Głogowie toczył się dobrze dla Pogoni tylko do stanu 3:3. Później głogowianie wspięli się na wyżyny i zaczęli powoli odjeżdżać Portowcom. Do przerwy wynik brzmiał 14:9 dla Chrobrego. W drugiej połowie Granatowo-Bordowi już nie istnieli. Gospodarze uzyskali 10 bramek przewagi i kontrolowali mecz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Pogoni 18:30. Portowcom nie udało się awansować do ćwierćfinału, ale przyczyn należy szukać w słabym początku sezonu. Na pocieszenie pozostaną występy w Pucharze Superligi.

Ostatnio każdy mecz ekipy King Szczecin jest spotkaniem o przetrwanie w walce o play-offy. Po wysokim zwycięstwie nad zespołem z Krosna przyszła kolej na pojedynek z Czarnymi Słupsk. Tutaj jednak skala trudności była dużo wyższa. Pokazała to pierwsza kwarta sobotniego meczu, w której szczecinianie ulegli aż 8:20. Wilki Morskie wzięły się jednak do ciężkiej pracy i mozolnie odrabiały straty. W drugiej odsłonie wygrali 20:15, w trzeciej 17:14, w czwartej zwyciężyli 22:18 i doprowadzili do dogrywki. Tutaj jednak niestety obudzili się gospodarze. Dużo lepsza skuteczność sprawiła, że to Pantery wygrały ostatnie 5 minut 17:10 i cały mecz w stosunku 84:77.

Tabela Tauron Basket Ligi

Źródło: plk.pl

W minionym tygodniu siatkarze Espadonu rozegrali swoje ostatnie spotkanie w sezonie 2016/17. Stawką meczu było 11 miejsce w Plus Lidze, a przeciwnikiem MKS Będzin. Szczecinianie dzielnie walczyli w dwóch pierwszych setach, które przegrali minimalnie do 23 i 24. Trzecia odsłona to niestety wyraźna przewaga gospodarzy i pewna wygrana do 15. Espadon przegrał 0:3 i zakończył zmagania na 12 miejscu. Patrząc na to jak ciężkie były początki jest to dobry wynik. Siatkarze z Grodu Gryfa odnieśli w sezonie 9 zwycięstw i ponieśli aż 21 porażek. Szczecinianie pokazali jednak, że stać ich na wiele i w przyszłym sezonie powinni zawalczyć o miejsce w środku stawki.

Tabela Plus Ligi

Źródło: plusliga.pl

Olimpia Szczecin zmierzyła się na własnym boisku z ekipą Czarnych Sosnowiec. Zdecydowanym faworytem była ekipa gości. Szczecinianki postanowiły jednak sprawić sporą niespodziankę swoim kibicom i po bardzo dobrym meczu wygrały 3:0. Obecnie Olimpia jest na 7 miejscu i traci tylko dwa oczka do AZS Wrocław. Oba zespoły czekają jeszcze dwa mecze o podobnym stopniu trudności.