niedziela, 19 marca 2017

Minął tydzień - 19.03.2017

Kolejny słaby mecz zaliczyli piłkarze Pogoni. Portowcy zmierzyli się na własnym stadionie z liderem rozgrywek Jagiellonią Białystok. O ile pierwsze minuty mogły się podobać to wszystko popsuło się po...czerwonej kartce dla zawodnika ekipy gości, Burligi. Od tego momentu Pogoń już nie istniała. Jak się okazało na pomeczowej konferencji prasowej taki stan rzeczy przewidział... Kazimierz Moskal:

Weszliśmy dobrze w ten mecz. Chyba łatwiej nam się grało 11 na 11. Od momentu kartki Burligi, mówiliśmy sobie w przerwie, że to nie będzie łatwe. Myślę, że tworzyliśmy mniej sytuacji niż grając w pełnych składach. Z każdą minutą było trochę tej nerwowości. Nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na dobrą defensywę rywali.

Burliga powinien stanowczo zastanowić się nad swoim zachowaniem i następnym razem nie osłabiać swojego zespołu, a także przeciwnika. Warto wspomnieć, że w 93 minucie z pierwszego gola cieszył się już Ciftci, ale sędzia pokazał (słusznego) spalonego. Była to druga akcja Pogoni w meczu warta uwagi (poza słupkiem Deleva w pierwszej połowie). W tej rundzie Portowcy zmierzą się jeszcze z Legią, Arką, Ruchem i Lechią i naprawdę ciężko być optymistą i wierzyć w awans do czołowej 8.

Pogoń - Jagiellonia Białystok 0:0.

Tabela Ekstraklasy

******************

Chemik Police w kolejnym spotkaniu zmierzył się z Muszynianką Muszyna. Po pierwszej ligowej porażce z zespołem z Łodzi policzanki chciały powrócić na zwycięską ścieżkę. Plan został zrealizowany w 100% i okraszony wygraną 3:0. Chemik miał problemy tylko w pierwszej partii (29:27), ale w dwóch kolejnych poszło już zdecydowanie łatwiej (do 17 i 20). Jest już w zasadzie pewne, że do fazy play-off Chemik przystąpi z pozycji lidera.

Tabela Orlen Ligi

Rozkręca się runda wiosenna w Ekstralidze kobiet. Olimpia przegrała pierwszy mecz z wiceliderem tabeli, Górnikiem Łęczna, 2:4, ale w sobotę była okazja do poprawy nastrojów w meczu ze Sztormem Gdańsk. Przeciwnik przywiózł do Szczecina pogodę adekwatną do swojej nazwy. Na szczęście nie przestraszyło to szczecinianek, które dzieliły i rządziły na boisku, a już na pewno w wykonywaniu rzutów karnych (do przerwy w tej klasyfikacji 2:0 dla Olimpii i zarazem 2:0 w bramkach). W drugiej odsłonie Sztorm szukał swojej szansy, ale kropkę nad i postawiła Ratajczyk.

Olimpia - Sztorm 3:0 (2:0)

Skrót meczu:

Tabela Ekstraligi

Chyba nikt nie zatrzyma już szczypiornistów Pogoni (poza Vive i Wisłą). Granatowo-Bordowi grają skutecznie i ogrywają kolejnych rywali. W sobotę zmierzyli się z ekipą Mebli Wójcik Elbląg. Jak się okazało wystarczyły podstawowe narzędzia żeby rozmontować drużynę gości. Już do przerwy mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. 6 bramek przewagi zostało później powiększone do 9 i ostatecznie Pogoń wygrała 32:24. Szkoda, że szczecinianie tak późno zaczęli sezon, gdyby prezentowali taką grę od początku ich pozycja byłaby zdecydowanie lepsza.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Meble Wójcik Elbląg 32:24 (15:9)

Tabela Superligi mężczyzn

Koszykarze King Szczecin udali się na mecz z ostatnią w tabeli Siarką. Wilki Morskie chcąc walczyć o play-off muszą zacząć wygrywać mecze seriami. Pierwsza kwarta poszła zgodnie z planem, King grał pewnie i uzyskał przewagę 9 "oczek". O pozostałych dwóch odsłonach lepiej szybko zapomnieć. Porażki 22:9 i 23:18 sprawiły, że szczecinianie mieli tylko 10 minut na odrobienie strat. Pomimo walki ta sztuka się nie udała. Sytuacja w tabeli się komplikuje i może być ciężko znaleźć się w pierwszej 8.

Siarka Tarnobrzeg - King Szczecin 73:72 (17:26, 22:9, 23:18, 11:19)

Tabela Tauron Basket Ligi

Na pewno nie żałowali ci, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się na Azoty Arenę by obserwować zmagania futsalistów Pogoni 04. Szczecinianie są w trudnej sytuacji w tabeli i walczą o jak najlepsze miejsce. Mecz z drużyną z Głogowa był bardzo emocjonujący i obfitował w sytuacje bramkowe. Prowadzenie objęła 04, a wynik kształtował się następująco: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3. Bramki dla szczecinian zdobyli: Jurczak, Solecki i Maćkiewicz x2.

Pogoń '04 Szczecin - Euromaster Chrobry Głogów 4:3

Tabela Ekstraklasy futsalu

Siatkarze Espadonu Szczecin tym razem grali z BBTS Bielsko-Biała. Mecz odbył się wyjątkowo w Policach co miało na celu promocję siatkówki w regionie. Sam zabieg był na pewno skuteczny, ponieważ samo spotkanie obfitowało w sporo zwrotów akcji. Po dwóch przegranych pierwszych partiach wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Na szczęście tak nie pomyśleli szczecinianie. Dwa zadane ciosy (25:16, 25:23) i był remis 2:2 i o wszystkim decydował tie-break. Espadon miał w nim aż 5 piłek meczowych, ale okazało się, że tego dnia to nie wystarczyło. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się bielszczanie. Espadon musi jeszcze powalczyć o ligowy byt w następnych meczach.

Espadon Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25. 23:25, 25:16, 25:23, 18:20)