niedziela, 7 sierpnia 2016

Minął tydzień - 07.08.2016

Mijający tydzień obfitował w wiele wydarzeń sportowych. W piątek 5 sierpnia rozpoczęły się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Swoje pierwsze występy mają już za sobą szczecinianie: Marcin Matkowski i Filip Zaborowski.

Tenisista w parze z Łukaszem Kubotem pokonał w I rundzie turnieju debla parę hinduską Bopanna/Paes 6:4, 7:6 (8:6). W 1/8 polski duet zmierzy się z rozstawionymi Hiszpanami Agutem i Ferrerem.

Znacznie gorzej poszło szczecińskiemu pływakowi Filipowi Zaborowskiemu, który uzyskał dopiero 28 wynik na dystansie 400m kraulem.

**************

Mecz 4 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy rozegrali piłkarze Pogoni Szczecin. Przeciwnikiem był lider, Zagłębie Lubin. Skazywani przez wielu na porażkę Portowcy rozegrali swój najlepszy mecz w tym sezonie i zremisowali z faworytem 1:1. Patrząc na przebieg meczu to właśnie Pogoń była bliżej odniesienie zwycięstwa. Pierwszą bramkę spotkania zdobył strzałem głową Kamil Drygas po ładnym dośrodkowaniu Adama Gyurcso (61 minuta). W końcówce meczu zabrakło koncentracji i błąd Dawida Kudły wykorzystał Adam Janoszka (84 minuta). Pogoń zagrała odważnie i potrafiła stwarzać dogodne okazje przez całe spotkanie.

Tabela Ekstraklasy:

Swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrały piłkarki nożne Olimpii. Przeciwnikiem był zespół Mitechu Żywiec, trzecia drużyna zeszłego sezonu. Szczecinianki zaprezentowały się bardzo dobrze i z terenu rywala wróciły z tarczą. Remis 1-1 z silnym przeciwnikiem może stanowić dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Bramkę wyrównującą dla Olimpii zdobyła Dominika Łuczak.