niedziela, 28 sierpnia 2016

Minął tydzień, 28.08.206

Kolejny tydzień minął pod znakiem ligowej piłki nożnej i emocji związanych z rajdami terenowymi i bieganiem.

********************

Do Szczecina przyjechała Cracovia Kraków. Mecze z tą drużyną od dawna elektryzują kibiców Pogoni. Nie inaczej było i tym razem i na stadionie zasiadło ponad 8000 widzów (bez udziału kibiców gości, którzy wybrali mecze hokejowej ligi mistrzów). W przeciwieństwie do 3 poprzednich spotkań Pogoni brakowało polotu i ciężko jej było skonstruować składne akcje. Bardzo szybko wykorzystali to gracze z Krakowa, którzy już w 9 minucie objęli prowadzenie. Kolejne minuty przypominały bardziej galę MMA niż mecz piłkarski. Pogoń biła głową w mur i kiedy wydawało się, że kolejna porażka u siebie stanie się faktem na atomowy (a przy tym precyzyjny) strzał z dystansu zdecydował się Dawid Kort. Piłka wylądowała w siatce i Portowcy uratowali punkt.

Tabela Ekstraklasy

Piłkarki Olimpii wybrały się w długą podróż do jednej z czołowych polskich drużyn, Górnika Łęczna. Szczecinianki były podbudowane swoimi ostatnimi występami i liczyły na kolejną zdobycz punktową. Niestety inne plany miały zawodniczki z Łęcznej i odniosły wysokie zwycięstwo 4:0. Olimpia swojej kolejnej szansy musi szukać w następnych meczach.

Tabela Ekstraligi

Swój kolejny mecz w lidze CLJ wygrali juniorzy starsi Pogoni. Tym razem wyższość młodych Portowców musiał uznać Falubaz Zielona Góra (2:0). W Szczecinie możemy nucić "mamy lidera".