niedziela, 24 lipca 2016

Minął tydzień - 24.07.2016

Piłkarze Pogoni rozegrali 2 kolejkę Ekstraklasy w sezonie 2016 / 2017. Przeciwnikiem szczecinian była Korona Kielce, która tydzień wcześniej poniosła dotkliwą porażkę z Zagłębiem Lubin (0:4). W opinii kibiców inny wynik niż zwycięstwo Pogoni byłby przyjmowany z rozczarowaniem.

Mecz zaczął się dobrze. Pogoń atakowała i wymieniała sporo podań. Korona próbowała się odgryźć, ale nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. W 20 minucie błysnął Dawid Kort, który pięknym uderzeniem z ok. 25 m pokonał Michała Peskovica. Kiedy wydawało się, że Portowcy pójdą za ciosem i dobiją przeciwnika kielczanie w 43 minucie przeprowadzili składną akcję, po której zdobyli bramkę wyrównującą. Serhij Pyłypczuk wbiegł w pole karne i pomimo asysty Ricardo Nunesa pokonał bezradnego Jakuba Słowika. Do przerwy na tablicy świetlnej szczecińskiego stadionu widniał wynik 1:1.

O drugiej połowie można powiedzieć tylko, że się odbyła. Pogoń przestała grać, a bliżej strzelenia gola byli gracze Korony. Rezultat jednak się nie zmienił i kibice w Szczecinie wciąż muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Kolejna okazja już 01.08, gdy przeciwnikiem Pogoni będzie Śląsk Wrocław.

Tabela Lotto Ekstraklasy po 2 kolejce (bez meczu Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk)

Tydzień w szczecińskich mediach.

Kurier Szczeciński i rozmowa z Dariuszem Adamczukiem:

Radio Szczecin informuje o najbliższym przeciwniku Pogoni Baltica w Pucharze EHF oraz o powołaniach dla młodych piłkarzy Pogoni: