poniedziałek, 18 lipca 2016

Minął weekend - 18.07.2016

W sobotę i niedzielę dwa wydarzenia na pewno przyciągały uwagę szczecińskich kibiców.

Inauguracja sezonu 2016/2017 w wykonaniu piłkarzy Pogoni miała miejsce  w Krakowie, gdzie szczecinianie byli podejmowani przez tamtejszą Wisłę. Portowcy chcieli wygrać po raz 5 z rzędu na inaugurację sezonu, ale wszyscy wiedzieli, że będzie to zadanie niezwykle trudne.

Mecz rozpoczął się źle, bo już w 3 minucie Paweł Brożek pokonał Jakuba Słowika po ładnej akcji lewym skrzydłem Patryka Małeckiego. Pogoń atakowała i opłaciło się to w 32 minucie, gdy Jarosław Fojut zdobył bramkę wyrównującą po zamieszaniu w polu karnym. Znakomite sytuacje na objęcie prowadzenia zmarnowali później Zwoliński i Gyurcso. Kropkę nad i w meczu postawili niestety krakowianie. W 82 min. Słowika pokonał pięknym strzałem z rzutu wolnego Rafał Pietrzak.

Następny mecz Pogoń zagra z Koroną Kielce w najbliższy piątek w Szczecinie o 18.

Tabela po 1 kolejce (bez uwzględnienia meczu Termalica - Arka):

Źródło: 90minut.pl

W niedzielę na Skolwin zawitała Polonia Bytom. Wszystko w ramach rundy wstępnej szczebla centralnego Pucharu Polski. Świt jako zwycięzca pucharu regionalnego przystępował do meczu z dużymi nadziejami pomimo tego, że obie drużyny dzieli jeden poziom rozgrywek. Szczecinianie postawili twarde warunki i odważnie atakowali marnując kilka dobrych okazji. Po 90 minutach, a następnie dogrywce był remis 0-0. O awansie do dalszej rundy zadecydowały karne, w których lepsza okazała się Polonia wygrywając 5-4.