niedziela, 23 października 2016

Minął tydzień, 23-10-2016

Informacją tygodnia jest niewątpliwie przyznanie Szczecinowi organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce. Nasze miasto po bardzo długim czasie zyskało uznanie jednego ze związków sportowych w Polsce i dzięki temu wszyscy kibice będą mogli oglądać zmagania najlepszych siatkarzy Starego Kontynentu w Azoty Arenie. Więcej o samym turnieju można znaleźć pod adresem: http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/639100/znamy-miasta-gospodarzy-mistrzostw-europy-2017

******************

Po zwycięstwie nad Legią wszyscy kibice Pogoni liczyli na powtórkę w meczu z Arką Gdynia. Stadion rywala bardzo dobrze kojarzy się fanom Portowców, w 2012 roku w ostatnim meczu sezonu wywalczyliśmy na nim awans do Ekstraklasy. Piątkowe spotkanie miało dość jednostronny przebieg. Nowo kreowany napastnik, Adam Frączczak, znów dał popis strzeleckich umiejętności. Po jego dwóch trafieniach i jednym Mateusza Matrasa Pogoń rozbiła rywala 3:0.

Tabela Lotto Ekstraklasy

Ciężkie chwile w Plus Lidze przeżywa Espadon Szczecin. Co prawda terminarz jest bardzo niełaskawy dla beniaminka, ale ekipie trenera Simojlovica nie udało się wygrać choćby seta. Niestety nie inaczej było w czwartkowy wieczór. Szczecinianie dzielnie walczyli ze Skrą Bełchatów, ale końcowy wynik meczu to 0:3. W pierwszym secie zespół przyjezdnych popełnił błąd i w jednym momencie na boisku znajdowało się 4 graczy zagranicznych, co jest niezgodne z regulaminem. Być może ekipa Skry zostanie ukarana walkowerem.

Tabela Plus Ligi

Piłkarki ręczne Pogoni udały się na rewanżowy mecz w Pucharze EHF do duńskiego Nykobing. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 6 bramkami i szanse na awans były bardzo małe. Szczecinianki dzielnie walczyły, ale na nawiązanie równorzędnej walki starczyło im sił tylko do 56 minuty. Dunki wrzuciły wyższy bieg i wygrały rewanż 33:28. Drugi raz z rzędu Baltica żegna się z Europą na tym poziomie rozgrywek.

Piłkarze ręczni Sandry Spa Pogoń opromienieni zwycięstwem w meczu z Zagłębiem Lubin jechali pełni nadziei do rewelacji rozgrywek MMTS Kwidzyn. W pierwszej połowie gra w wykonaniu szczecinian wyglądała bardzo dobrze i mecz był wyrównany. W drugiej części gry powtórzyły się jednak błędy z poprzednich spotkań i Pogoń poniosła kolejną porażkę w sezonie, 31:37.

Tabela Superligi mężczyzn

To już 3 sezon ekipy King Szczecin w Tauron Basket Lidze. Ekipa trenera Łukomskiego nabrała już doświadczenia i coraz lepiej poczyna sobie na ligowych parkietach. Tym razem we własnej hali Wilki Morskie zmierzyły się z Turowem Zgorzelec. Mecz był niezwykle emocjonujący i zawierał mnóstwo popisów strzeleckich. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna był dogrywka. Jak się okazało zwycięska dla szczecinian. King - Turów 107:105.

Tabela Tauron Basket Ligi

Siatkarki Chemika są murowanym faworytem do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego. Policzanki dzięki swojej stabilnej sytuacji finansowej i dużej kadrze powinny bez problemu przejść przez sezon Orlen Ligi. Kłam temu stwierdzeniu próbowały zadać zawodniczki Pałacu Bydgoszcz, którym udało się wygrać pierwszego seta w sobotnim meczu. To tylko podrażniło ekipę Chemika i w kolejnych partiach nie miały już sobie równych. Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3.

Tabela Orlen Ligi

Pogoń 04 udała się w podróż do Katowic. Szczecinianie w ostatniej kolejce rozgromili ekipę z Chojnic 9:2 i odzyskali wiarę we własne umiejętności strzeleckie. Drużynie ze Śląska nie idzie w meczach z 04 i podobnie było tym razem. Portowcy strzelali i kontrolowali mecz. W drugiej połowie było już 0:3. Jednak futsal jest dość szybkim i dramatycznym sportem. Po kilkunastu minutach zrobiło się 3:3. Na szczęście Portowcy zachowali zimną krew i w końcówce dobili rywala. AZS Katowice - Pogoń 04 3:5.

Tabela Ekstraklasy futsalu

Rozgrywki zainaugurowała też Arkonia Szczecin. Mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski udał się na mecz do Gorzowa. Miejscowy GKPW nie miał większych szans i poniósł dwie porażki, 4:19 i 2:17.