niedziela, 5 lutego 2017

Minał tydzień - 05.02.2017

Niesamowitego wyczynu dokonał zawodnik OSOT Szczecin, Piotr Lisek. Został on pierwszym Polakiem w historii, który pokonał w skoku o tyczce wysokość 6m! Dokonał tego na mityngu w Poczdamie. Jest to oczywiście rekord naszego kraju, który ponownie został pobity przez Liska.

******************

Chemikowi wciąż mało sukcesów. Policzanki po wygranych w lidze uznały, że teraz pora na zdobycie Pucharu Polski. Jak pomyślały tak zrobiły. W półfinałowym starciu musiały jednak stawić czoła bardzo ambitnym zawodniczkom DevelopRes Rzeszów. Mecz rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku i siatkarki Chemika mogły odetchnąć. Kibice ostrzyli sobie zęby na niedzielny finał, który miał być najbardziej zaciętym od lat. Przeciwnikiem była ekipa Budowlanych Łódź. Jak się okazało z dużej chmury spadł bardzo mały deszcz, ale co ważne obwieścił on zwycięstwo Chemika 3:0 (23, 16, 16). Policzanki są kolejną ekipą po Arkonii, która sięgnęła po trofeum w bieżącym sezonie.

W bardzo złej formie są ostatnio piłkarki Pogoni Baltica. Porażki z Vistalem i Energą sprawiły, że dystans do czołówki się powiększył i trzeba było sięgnąć po posiłki. Skład szczecinianek zasiliła Valentina Blazevic. Pierwszą szansą na występ był sobotni mecz ze Startem Elbląg. Po 15 minutach wszyscy kibice w hali na Twardowskiego siedzieli bardzo zrelaksowani i byli pewni, że kryzys jest już za Pogonią, ponieważ szczecinianki prowadziły 7:3. Jednak od tego momentu zaczął grać już tylko Start. Do przerwy wynik na tablicy brzmiał 9:10 dla przyjezdnych. O drugiej połowie w zasadzie nie ma co pisać. Baltica nie istniała, a elblążanki tylko powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały 20:26. Była to już 3 z rzędu porażka Pogoni. Na pocieszenie (niewielkie) swój mecz przegrał także Vistal.

Źródło: własne

Tabela Superligi kobiet

Swój zaległy mecz z Gwardią Opole rozegrali szczypiorniści Pogoni. Gwiazdą starcia, na nieszczęście dla szczecinian, był bramkarz gości, Adam Malcher. Do przerwy Portowcy dotrzymywali kroku Gwardzistom i prowadzili 12:11. Druga połowa to koncert wspomnianego już gracza opolan. Do tego powróciły stare grzechy Pogoni, brak skuteczności i błędy w obronie. To wszystko sprawiło, że szczecinianie wciąż mają tylko dwa zwycięstwa na koncie i musieli przełknąć gorycz porażki 25:30.

Tabela Superligi mężczyzn

Pracowite ostatnie dni mieli koszykarze Kinga. Po porażce z Anwilem 86:80 szczecinianie udali się na spotkanie z Turowem Zgorzelec. Kiedy te zespoły spotykały się ostatnio to emocji nie brakowało (zwłaszcza w końcówkach). Tym razem gracze ze Zgorzelca chcieli uniknąć niepotrzebnych nerwów i już w pierwszej kwarcie chcieli pokazać kto będzie rozdawał karty w niedzielnym meczu. 16:26 dla gospodarzy mówi samo za siebie. Do przerwy wynik na tablicy brzmiał 36:50. Wilki walczyły, ale po prostu nie miały argumentów żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Turów - King 88:75.

Tabela Tauron Basket Ligi

Kolejną przeszkodą w tym sezonie na drodze Pogoni 04 był zespół Red Devils Chojnice. Pierwsze minuty zaczęły się lepiej dla gospodarzy. Już w 7 gola zdobył Kaźmierczak. Szczecinianie atakowali i szukali swoich szans, ale udało im się doprowadzić do wyrównania dopiero po przerwie. Autorem trafienia był Jakubiak. Szalę zwycięstwa przechylił na korzyść szczecinian niezawodny Kubik w 37 minucie. Chojnice - Pogoń 04 1:2.