niedziela, 5 marca 2017

Minął tydzień - 05.03.2017

Brawo, brawo, brawo! Znakomity występ zanotowali szczecińscy lekkoatleci na halowych mistrzostwach Europy, które odbywały się w Belgradzie. Po medale sięgali: Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - złoto w skoku o tyczce,

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - brąz w biegu na 1500m

oraz urodzony w Szczecinie Marcin Lewandowski - złoto w biegu na 1500m

W tym roku odbędą się również mistrzostwa świata i należy mieć nadzieję, że nasi reprezentancie utrzymają swoją znakomitą formę.

******************

Nie tak miał wyglądać ten mecz... Pogoń jechała na półfinałowe spotkanie Pucharu Polski do Poznania z dużymi nadziejami (pomimo wysokiej, ligowej porażki). Było to jedno z ważniejszych spotkań ostatnich lat, które mogło przybliżyć Portowców do wywalczenia pierwszego w historii trofeum. Jednak żeby osiągnąć sukces trzeba mieć chociaż minimum chęci i włożyć w pracę minimum wysiłku. W środowy wieczór nawet na tyle nie było stać zawodników szczecińskiej jedenastki. Lech bez większego wysiłku zdobył 3 bramki i jedną nogą jest już w finale rozgrywek. Można powiedzieć, że mecz został oddany walkowerem i chyba może to być wstęp do dyskusji na temat tego w jakim kierunku ma rozwijać się Pogoń. Jeśli drużyna ma być w dalszym ciągu ligowym średniakiem zadowalającym się pojedynczymi zwycięstwami to w zasadzie nie trzeba nic zmieniać. Jeśli zarząd oczekuje czegoś więcej to w klubie musi dojść do sporych ruchów kadrowych. I jak zwykle w tej całej historii tylko kibiców żal...

Gdyby Liga Mistrzyń rządziła się tymi samymi prawami co polskie rozgrywki, to Chemik już mógłby odbierać puchar za zwycięstwo. Niestety w rzeczywistości poziom jest znacznie wyższy, o czym boleśnie przekonały się policzanki we wtorkowy wieczór. Upragniony awans do fazy play-off dawało jedynie zwycięstwo 3:0. Pomimo bardzo wymagającego przeciwnika, Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena, scenariusz wydawał się realny. Jednak już pierwszy set rozwiał wszelkie nadzieje. Porażka do 13 mówi sama za siebie. W drugiej partii Włoszki poprawiły jeszcze lewym sierpowym (25:18) i w zasadzie kategorię meczu można było zmieniać na sparing. Szkoda....Kolejna szansa na dobry występ zapewne za rok.
Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena – Chemik Police 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)
Zawodniczki Chemika nie miały zbyt dużo odpoczynku. Już w niedzielę do Szczecina zawitał zespół z Dąbrowy Górniczej. Kibice, którzy liczyli na zacięty mecz trochę się "zawiedli". Policzanki miały tylko problem w 3 partii wygranej do 24. Dwie wcześniejsze rozstrzygnęły w łatwy sposób do 18.

Tabela Orlen Ligi

Na ligowy mecz z Pogonią Baltica przyjechał zespół UKS Kościerzyna. Była to znakomita okazja dla szczecińskiej siódemki na poprawienie statystyk strzeleckich. Pogoń zagrała pewnie i na wysokim poziomie, dzięki czemu zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone. Strata w tabeli do prowadzącego Selgrosu jest jednak bardzo duża i trzeba powiedzieć wprost, że samo wywalczenie medalu w tym sezonie będzie dużym sukcesem.

Pogoń Baltica Szczecin - UKS Kościerzyna 29:18  (14:10)

Tabela Superligi kobiet

Na dobre rozkręcili się szczypiorniści Pogoni (lepiej późno niż wcale). Portowcy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a ich kolejnym rywalem była ekipa Chrobrego Głogów. W zasadzie tuż przed meczem klub rozstał się z Mariuszem Jurasikiem i na ławce trenerskiej ponownie zasiadł Rafał Biały (wspólnie ze Sławomirem Fogtmanem). Ruchy kadrowe mogą rożnie wpływać na formę zespołu i tym razem była to zła zmiana... ale dla ekipy Chrobrego :) Pogoń rozegrała najlepszy mecz w sezonie i zaskakująco łatwo poradziła sobie z trzecią ekipą grupy Granatowej. Różnica 6 goli robi wrażenie i nastraja optymistycznie przed końcówką sezonu. Szczecinianie mają wciąż szansę na zakwalifikowanie się do fazy play-off.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 28:22 (12:8)

Tabela Superligi mężczyzn

W piątkowy wieczór King Szczecin zmierzył się z ekipą z Trójmiasta, Asseco Gdynia. Był to debiut dla dwójki nowych koszykarzy Wilków Morskich: Knowles'a i Releforda. Zwłaszcza gra tego drugiego pomogła szczecinianom w odniesieniu zwycięstwa. Wspólnie z Pawłem Kikowskim byli najlepszymi graczami na parkiecie. O wyniku meczu zadecydowała przede wszystkim druga kwarta, którą King wygrał 29:21 i na przerwę schodził z 9 punktami przewagi.

King Szczecin – Asseco Gdynia 94:83 (22:21, 29:21, 17:16, 12:14)

Tabela Tauron Basket Ligi

Po przełamanie i kolejne ligowe zwycięstwo pojechali do Chorzowa gracze Pogoni 04. Do 11 minuty meczu wszystko szło zgodnie ze scenariuszem. Portowcy po bramkach Jonczyka i Jurczaka prowadzili 2:1. Niedługo po przerwie było już jednak 2:3 dla Clearexu. Szczecinianie nie zrazili się i odpowiedzieli bramką Jakubiaka. Pokazali zarazem, że w tym meczu chcą grać o całą pulę. Jednak już w kolejnym spotkaniu ostatnie minuty nie należały do ekipy Pogoni. Decydującą bramkę, przesądzającą o zwycięstwie chorzowian zdobył Iwanow (piłka odbiła się jeszcze od Maćkiewicza).

Clearex Chorzów – Pogoń '04 Szczecin 4:3 (2:2)

Tabela Ekstraklasy futsalu

Kolejny historyczny występ zanotowali siatkarze Espadonu Szczecin. W piątek odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, a ich wyższość musiała uznać Łuczniczka Bydgoszcz. Mecz był wyrównany, ale w decydujących momentach setów to szczecinianie potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. MVP meczu został Janusz Gałązka.

Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin 1:3 (21:25. 25:20, 23:25, 22:25)

Tabela Plus Ligi

Działo się w mediach

Radio Szczecin pisze o zakończeniu kariery przez Mike'a Mollo

Kurier Szczeciński informuje o porażce Marcina Matkowskiego w finale turnieju w Dubaju