poniedziałek, 5 grudnia 2016

Minął tydzień - 05.12.2016

Portowcy na kolejne spotkanie udali się do Wrocławia, gdzie czekał na nich zespół Śląska. Szczecinianie chcieli zmazać plamę z zeszłego tygodnia, kiedy ulegli Koronie Kielce aż 1:4. Niestety mecz znów zaczął się niepomyślnie dla Pogoni. Już w 14 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył wychowanek i były gracz szczecińskiej drużyny, Piotr Celeban. W 36 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Śląska i kiedy wydawało się, że może być już po meczu o swojej wysokiej formie przypomniał sobie Jakub Słowik i w ładnym stylu obronił strzał Bilińskiego. Tuż przed przerwą role się odwróciły i do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Adam Frączczak. Tym razem kibice gospodarzy postanowili nie dokarmiać naszego napastnika, ale na nic się to zdało. Pewny strzał pod poprzeczkę i było 1:1. Druga połowa w zasadzie bez historii, na odnotowanie zasługuje powrót po długiej kontuzji Huberta Matyni.
Tabela Lotto Ekstraklasy

******************

Z meczu na mecz siatkarze Espadonu grają coraz lepiej i po niedawnym, historycznym zwycięstwie wszyscy kibice siatkówki w Szczecinie mają nadzieję na kolejne sukcesy. Tym razem na mecz do stolicy Pomorza Zachodniego przybył zespół AZS Częstochowa. Pierwszą partię spotkania już trochę tradycyjnie wygrali przyjezdni. Espadon podejmował walkę, ale ostatecznie uległ 21:25 (to już też mała tradycja :) ). Jednak przebudzenie przyszło w drugiej i trzeciej odsłonie. 25:20 i 25:23 i zrobiło się 2:1 dla szczecinian. 4 partia na początku była wyrównana i pojawiły się szanse, że Espadon zgarnie w tym meczu całą pulę. Jednak częstochowianie nie dali za wygraną, zagrali bardzo dobrą końcówkę i wygrali 25:19. Tie break to spore emocje. Espadon prowadził już 11:7, by za chwilę stracić 3 punkty z rzędu. Szczecinianie opanowali jednak nerwy i wykorzystali pierwszą z 4 piłek meczowych. Espadon - AZS 3:2 i jest kolejny sukces w Plus Lidze.

Tabela Plus Ligi

Do kuriozalnej sytuacji doszło w ostatniej serii spotkań Superligi mężczyzn. Do Szczecina miał przyjechać zespół z Legionowa, ale ze względu na niedyspozycje kilku swoich graczy poprosił o przełożenie spotkania. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że taka sytuacja przydarza się Pogoni już po raz trzeci w bieżących rozgrywkach. Szczecinianie za każdym razem podążają z duchem sportu i przystają na prośby przeciwników, ale warto wspomnieć, że Portowcy również mają swoje problemy kadrowe, czy to związane z kontuzjami czy chorobami, a jednak za każdym razem podejmują rękawicę. W kolejnych spotkaniach zespołom rywalizującym z Pogonią należy życzyć zdrowia i przede wszystkim odwagi.

Tabela Superligi mężczyzn

Po kompromitującym meczu z Siarką Tarnobrzeg King Szczecin udał się do Starogardu Gdańskiego na mecz z tamtejszą Polpharmą. Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie wygrali tą część meczu 21:16. To tylko podrażniło Wilki Morskie. W drugiej odsłonie szczecinianie doprowadzili do remisu 42:42, by zadać decydujący cios w 3 kwarcie. Wywalczona przewaga 13 punktów była wystarczającą zaliczką. Mecz zakończył się zwycięstwem Kinga 81:64. Najwięcej punktów dla szczecinian zdobyli Taylor Brown i Paweł Kikowski (po 17).

Tabela Tauron Basket Ligi

Siatkarki Chemika we własnej hali podejmowały Impel Wrocław. Było to dość ważne spotkania, bo ewentualne zwycięstwo policzanek pozwoliłoby im powrócić na pozycję lidera tabeli. Pierwszy set przebiegał bez niespodzianek i Chemik wygrał tę partię 25:20. W kolejnych setach przyjezdne udowodniły, że nie przyjechały do Szczecina tylko na wycieczkę. Wygrane do 18 i 19 sprawiły, że sytuacja Chemika była niewesoła. Jednak dało o sobie znać doświadczenie i duże umiejętności mistrzyń Polski. W 4 secie tablica świetlna wskazywała rezultat 25:23 i doszło do tie-break'a. Tam już w zasadzie nie było emocji. 15:9 i policzanki wygrywają mecz 3:2.

Tabela Orlen Ligi

Piłkarze wodni Arkonii podejmowali graczy Legii Warszawa. Goście byli żądni rewanżu za porażkę w Pucharze Polski. W sobotnim starciu górą byli mistrzowie kraju. Arkonia wygrała 10:5. W niedzielnym rewanżu znów dała o sobie znać gościnność szczecinian. Przez 3 kwarty kontrolowali mecz i pewnie prowadzili, ale w 4 odsłonie stracili całą przewagę i ulegli stołecznemu zespołowi 5:7.

Tabela zawodów o MP w piłce wodnej

Do bardzo ciekawego meczu doszło w 10 serii gier Ekstraklasy futsalu. Wicemistrz Polski, Pogoń 04 udał się do zeszłorocznego triumfatora rozgrywek, Gatty Zduńska Wola. Pomimo bardzo dobrej formy szczecinian faworytem potyczki była drużyna gospodarzy. Mecz zaczął się nieszczęśliwie dla zeroczwórki, bo już w 2 minucie na prowadzenie wyprowadził Gattę Krawczyk. Kiedy miejscowi kibice wygodnie rozsiedli się w fotelikach i czekali na kolejne bramki swojej drużyny dwa ciosy zadał Jurczak i niespodziewanie to Pogoń schodziła na przerwę prowadząc. W drugiej części meczu wynik przez długi czas się nie zmieniał i Portowy coraz śmielej zaczęli myśleć o zwycięstwie. Niestety w 36 minucie padło wyrównanie i podział punktów stał się faktem. Gatta - Pogoń 04 2:2.