niedziela, 4 września 2016

Minął tydzień, 04.09.2016

Do grona szczecińskich drużyn, które rozpoczęły już ekstraklasowy sezon dołączyła Pogoń Baltica. Wicemistrzynie Polski na własnym parkiecie podejmowały beniaminka ligi z Kobierzyc. Jeśli ktoś miał obawy czy szczecinianki utrzymały formę z zeszłego sezonu to uspokoił się już po 9 minutach meczu. Mniej więcej też wtedy prysły nadzieje gości na osiągnięcie dobrego rezultatu. Pogoń prowadziła 7-1. Z każdą minutą dystans się powiększał i na przerwę gospodynie schodziły z prowadzeniem 21-7. W ekipie Pogoni znakomite zawody rozgrywały Aleksandra Zimny i Daria Zawistowska, które w ostatecznym rozrachunku zdobyły odpowiednio 10 i 8 bramek. W drugiej połowie szczecinianki nie forsowały już tempa, ale i tak zwycięstwo 32-13 jest imponujące. Pogoń rozpoczyna sezon na pozycji lidera i oby był to dobry prognostyk na dalszą część rozgrywek.

Tabela Superligi

******************

Kolejnym rywalem piłkarek Olimpii był zespół AZS Biała Podlaska. Po ostatnich dobrych występach to szczecinianki były faworytem meczu zwłaszcza, że ekipa gości nie odniosła jeszcze zwycięstwa w nowym sezonie. Mecz dla Olimpii zaczął się jednak źle. Już w 7 minucie naszą bramkarkę pokonała Milena Mikołajczak. Kiedy w 19 minucie wyrównała Weronika Szymaszek wydawało się, że szczecinianki zdołają postawić kropkę nad i i odnieść kolejne zwycięstwo. Niestety na 10 minut przed końcem drugą bramkę dla AZS-u zdobyła Klaudia Lefeld, która ustaliła wynik meczu.

Tabela Ekstraligi

Działo się w mediach

Radio Szczecin pisze o dobrym występie Piotra Liska podczas mityngu Diamentowej ligi w Zurychu

Głos Szczeciński wspomina o przygotowaniach Espadonu do rozgrywek Plus Ligi

Kurier Szczeciński informuje o silnej obsadzie kolejnej edycji tenisowego turnieju Pekao Open