wtorek, 13 września 2016

Minął tydzień - 13.09.2016

W ostatni weekend swoje mecze w piłce ręcznej rozgrały Pogoń Baltica i Sandra Spa Pogoń. Do potyczki z Lechem Poznań przystapili piłkarze. Wystartował turniej Pekao Szczecin Open, a swoje zmagania w Rio kontynuowali szczecińscy paraolimpijczycy.

******************

Mecze z Lechem w oczach szczecińskiego kibica od dawna należą do ligowych klasyków. Portowcy ze swoim nieodległym rywalem notowali ostatnio dobre występy, więc w niedzielnym spotkaniu były pokladane spore nadzieje na zdobycie kolejnych 3 punktów. Sam mecz zaczął się dla Pogoni znakomicie. Już w 7 minucie pierwszą bramkę zdobył Łukasz Zwoliński. Radość w zespole Portowców nie trwała jednak długo. Przypomnial o sobie Marcin Robak, który w odstępie kilkunastu minut zdobył dwa gole (drugiego po rzucie karnym) i to gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Pogoń atakował i szukała swoich szans. Najlepszą miał wspomniany już Zwoliński, który jednak fatalnie spudłował z rzutu karnego. Nadzieje na wywiezienie korzystnego rezultatu z Poznania prysły do 3 bramce dla Lecha, którą zdobył Tetteh w 89 minucie. Lech - Pogoń 3:1.

Tabela Ekstraklasy

Kolejnym rywalem piłkarek ręcznych Pogoni było Zagłębie Lubin. Przeciwnik, z którym szczecinianki zawsze toczyły wyrównane boje. Jednak tym razem kibice zgromadzeni w hali przecierali oczy ze zdumienia patrząc na tablicę wyników. Po 10 minutach Pogoń prowadziła...6:0, a po 15 minutach 9:1. Skuteczny atak i szczelna obrona sprawiły, że Baltica do przerwy prowadziła różnicą 7 bramek. Druga część spotkania nie przyniosła zmiany stylu gry. Lubinianki nie mogły znaleźć recepty na świetnie spisującą się w bramce Płaczek. Pogoń grała mądrze i wykorzystywała swoje szanse, pewnie inkasując 2 punkty. Zagłębie - Pogoń Baltica 24-30.

Tabela Superligi kobiet

Bardzo wstydliwy występ zaliczyli za to piłkarze ręczni Pogoni, którzy zmierzyli się z KPR Legionowo. Portowcy na pierwszy mecz w sezonie jechali ze sporymi nadziejami na sukces. Jednak od początku spotkania to gospodarze kontrolowali jego przebieg i nie dopuszczali zawodników ze Szczecina do głosu. Słaba gra w atatku i obronie sprawiła, że już po pierwszej połowie było po meczu. W drugiej części obraz gry sie nie zmienił i Pogoń bardzo źle zaczęła sezon, bo od porażki 25-35.