niedziela, 22 stycznia 2017

Minął tydzień - 22.01.2017

W 14 kolejce Superligi doszło do meczu na szczycie pomiędzy Pogonią Baltica a Vistalem Gdynia. Gospodynie sobotniego spotkania były żądne rewanżu na szczeciniankach po jesiennej porażce 19-24. Mecz był dość wyrównany, ale tylko do 10 minuty. Wtedy to Vistal zaczął stawiać bardzo trudne warunki i głównie dzięki grze obronnej pozbawił Pogoń wszelkich atutów. Po pierwszych 30 minutach wynik brzmiał 13:7 dla gdynianek. W drugiej odsłonie styl gry obu drużyn się nie zmienił. Vistal cały czas kontrolował mecz i nie pozwolił Pogoni na jakiekolwiek odrobienie strat. Widoczny był brak kontuzjowanej Agaty Cebuli. Szczecinianki mają jeszcze trochę czasu na wypracowanie nowego stylu gry i powrót na zwycięską ścieżkę. Vistal - Pogoń 27:19.
Tabela Superligi kobiet

******************

Po raz kolejny w tym sezonie przyszło siatkarzom Espadonu zmierzyć się ze Skrą Bełchatów. W ostatnim pojedynku szczecinianie byli bliscy sprawienia sensacji i omal nie wyeliminowali bełchatowian z Pucharu Polski. Widać, że mecze z drużynami z najwyższej półki służą Espadonowi i znacznie podnoszą doświadczenie zespołu. W niedzielnym spotkaniu lider tabeli co prawda wygrał 3:0, ale wyniki setów (25:23, 25:21, 25:23) pokazują, że nie była to dla nich łatwa przeprawa. Szczecinianie zagrali dobre zawody i jeśli utrzymają odpowiedni poziom to kolejne zwycięstwa w Plus Lidze będą tylko kwestią czasu.

Tabela Plus Ligi

Do niezwykle ważnego spotkania doszło w 16 kolejce Tauron Basket Ligi. King Szczecin podejmował na swoim parkiecie AZS Koszalin. Poza prestiżowym znaczeniem mecz ten miał również zadecydować czy szczecinianie pojadą na finałowy turniej Pucharu Polski w Warszawie. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Obie drużyny szły punkt za punkt i po 10 minutach na tablicy widniał wynik 14:13. Kolejne dwie części meczu to bardzo dobra gra Kinga i kibice zgromadzeni w Azoty Arena mogli z satysfakcją spoglądać na  uzyskaną 14 punktową różnicę, W 4 kwarcie AZS podjął rękawicę i wygrał tę część 15:18, ale było już zbyt późno na odwrócenie losów spotkania. King - AZS 76:65.

Tabela Tauron Basket Ligi

Mecze z udziałem Chemika są w bieżącym sezonie dość...nudne. Policzanki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nic nie wskazuje na to, że zwolnią tempo. Tym razem pełne złudzeń przyjechały do Szczecina siatkarki DevelopRes Rzeszów. Obrona i zagrywka Chemika stały jednak na najwyższym poziomie i to zdecydowanie wystarczyło na ogranie przyjezdnych 3:0. 16 wygrana w tym sezonie została okraszona zwycięstwami w poszczególnych setach do 19, 16 i 16.

Tabela Orlen Ligi

Mecze Pogoni 04 z Red Dragons Pniewy zwykle należą do ciekawych. Nie inaczej było w niedzielny wieczór. Portowcy objęli prowadzenie po bramce Jurczaka. Druga polowa zaczęła się znakomicie, bo od trafienia Jakubiaka. Kiedy wydawało się, że to szczecinianie będą kontrolować mecz szybko do głosu doszli goście. Zaledwie 11 sekund później strzelili kontaktowego gola. Kolejne minuty były bardzo wyrównane i można było wyczuć, że spotkanie nie skończy się wynikiem 2:1. Losy meczu powinien rozstrzygnąć Gepert, ale w idealnej sytuacji zamiast w bramkę trafił w słupek. Później postanowiło przypomnieć o sobie znane piłkarskie przysłowie. Smoki grając z wycofanym bramkarzem zdołały doprowadzić do remisu na 15 sekund przed końcem meczu. Szkoda straconych punktów, ale taka jest własnie uroda futsalu.