niedziela, 29 stycznia 2017

Minął tydzień - 29.01.2017

Podrażnione porażką w Gdyni piłkarki ręczne Pogoni udały się do Koszalina na kolejny mecz derbowy z Energą. Spotkania te nigdy nie należały do łatwych, ale zawsze cieszyły oko kibica. Po kontuzji Agaty Cebuli możliwości manewrów w składzie trenera Struzika były niewielkie. Mecz zaczął się wyrównanie, ale powoli zaczęła rosnąć przewaga koszalinianek. W 20 minucie było 5:7, ale przez ostatni fragment pierwszej połowy Pogoń rzuciła zaledwie 1 bramkę przy 5 AZSu. Rezultat 6:12 do przerwy nie napawał optymizmem. W drugiej odsłonie szczecinianki próbowały odrobić starty, ale niestety nawet na chwilę nie dały rady zbliżyć się do gospodyń na dystans, który dawał nadzieję na nawiązanie walki o zwycięstwo. Końcowy rezultat to 17:25. Martwi nie tyle druga porażka z rzędu co jej rozmiar. Należy mieć nadzieję, że jest to chwilowy kryzys.
Tabela Superligi kobiet

******************

Kolejny mecz wyjazdowy w ostatnim okresie rozegrali siatkarze Espadonu. Szczeciński beniaminek przed spotkaniem z Politechniką Warszawa miał na swym koncie 4 zwycięstwa  i aż 14 porażek, więc była to najwyższa pora, aby znów zacząć punktować. W pierwszym secie Espadonowi udawało się utrzymywać dystans do wyniku 9:10, później do głosu doszli gospodarze, którzy wypracowali przewagę i nie oddali jej do końca (19:25). Drugi set praktycznie nie miał historii. Zawodnicy ze stolicy grali pewnie i skutecznie oraz nie pozwalali sobie na błędy. Politechnika wygrała tę partię do 17. W trzeciej odsłonie meczu siatkarze ze Szczecina poderwali się do walki, ale zatrzymali się mniej więcej w połowie seta. Onico AZS Politechnika Warszawska - Espadon Szczecin 3:0 (19, 17, 20).

Tabela Plus Ligi

Koszykarze King Szczecin rozpoczęli rundę rewanżową od wyjazdu do Lublina. Wszyscy zawodnicy mieli nadzieję na podtrzymanie zwycięskiej passy w meczu ze Startem. Pierwsza kwarta to popis gry w wykonaniu szczecinian. Pewna gra w obronie i ataku zaowocowała zwycięstwem 27:13.W drugiej części gry do głosu doszli gospodarze i podjęli walkę z Wilkami. 14:30 mówi samo za siebie i na przerwę to Start schodził z prowadzeniem. Kolejne kwarty były bardzo wyrównane, ale to właśnie King osiągnął w nich minimalną przewagę i wygrał całe starcie 79:77.

Tabela Tauron Basket Ligi

Niedługo zabraknie palców u rąk i nóg żeby policzyć wszystkie zwycięstwa z rzędu siatkarek Chemika. Po meczu z KSZO Ostrowiec Św. licznik wskazuje 17 i nic nie zanosi się na to żeby szybko się zatrzymał. Policzanki pomimo gry w rezerwowym składzie nie miały większych trudności w pokonaniu gospodyń sobotniego spotkania. KSZO nawiązało równorzędną walkę jedynie w pierwszym secie. Kolejne dwie partie to pewna gra Chemika, który postanowił, że nie chce długo zabawić w ostrowieckiej hali. KSZO - Chemik 0:3 (-22, -20, -18).